12 Eylül yaklaşıyor, Apple yeni cihazlarını tanıtacak, ve aralarında en bekleneni ise iPhone. Apple’ın bu sene 3 tane iPhone tanıtacağı planlanıyor, bu modeller ise sırasıyla, 5.8 inçlik, 6.1 inçlik ve 6.5 inçlik iPhone olacağı düşünlülüyor. Peki boyutları dışında başka nasıl bir yenilik gelecek? 5.8” olan iPhone tasarımsal açıdan iPhone X ile aynı olacak. Bilindiği kadarıyla yeni özellikleri ise sırayla, yeni bir Face ID ve A12 çipi olacağı düşünülüyor.

6.1” iPhone’un ise uygun fiyatlı bir iPhone olması düşünülüyor. Peki özellikleri neler olacak? İlk olarak 1.nesil Face ID kullanılacağı ve 3D Touch’ın kaldırılacağı düşünülüyor(2019’da tamemen ortadan kalkma ihtimali bile var.).
Son olarak ise 6.5” olan iPhone kaldı, bu iPhone özellikleri hemen hemen 5.8” olan iPhone ile aynı olacağı düşünülüyor, sadece Plus modellernideki gibi ekranı yan çevirebileceğiz.

Peki, bu iPhone’ların isimleri ne olacak. Tahminlere bakılırsa 5.8”lik modelin ismi, 9,8S,XS olabilir. 6.1”lik modelin isimi ise XS veya SE olabilir. Son olarak 6.5”lik modelin ise XS Plus,9 Plus,X Pro, XS Pro yada 9 Pro olacağı düşünülüyor.

Bu yazıda yeni iPhone’lar ile ilgili çoğu şeyi size aktardım, eğer unuttuğum birşey varsa yorum atmanız yeterli.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

13 − three =