iPhone’larda Batarya Değişimi

Bu yazımızda sizlere iPhone’da nasıl Batarya değişimi yapılır bunu anlatacağız.

Öncelikle belirtmemiz gerekir ki, iPhone 5S modelinde kullandığımız pilimiz ölmüştü, bu, neden Türk markası olan Deji 1560 mAh olan Mucize Bataryasını sipariş verdik.

iPhone 5S’de ki bataryamız öldüğü için %20 – %30 civarlarında kapanma ve ani düşüş yaşanıyordu ve Batarya kullanımı çok azdı, sizlere örnek fotoğraflar göstereceğiz. Ama öncelikle yapmamız gereken şeyleri sizlere anlatacağız.

ÖNEMLİ NOT: DEJİ BATARYALARINCA NFC ÖZELLİĞİ BULUNMAMAKTADIR!

1- Paketin içeriği sizlere hem cihazın hem de içinde ki bulunan vidalarını sökmeniz ve takmanız için 2 adet tornavida, 1 adet plasik ekran tutacağı, 1 adet ekranı kaldırmak için ince daire tutacağı, 1 adet Pilin, ekranın kablolarını yerinden çıkartmak için ince bir çubuk ve Deji Bataryası çıkıyor.

2- Kutuyu açmadan önce çay bardağı tabağı tarzı bir şey almanız çünkü cihazı sökerken vidalarını kaybetmemiz gerekiyor.

3- Cihazın ekranın altında hoparlör ve mikrofon kısmındaki vidaları sökünüz.

4- Arkan için plastik vakum tutacağını iyice Ana ekran tuşunu hemen üstüne yapıştırın, çok sert olmayacak şekilde tutarak kaldırın yuvarlak ekranı kaldırmak için gelen tutacak yardımı ile ekranı kaldırın, iPhone 5S Modellerinde parmak izi için ekstra olarak pilin altına kablosu buluyor dikkatli olunuz bu konuda diğer modellerde bu farklılık gösteriyor.

5- Ekranı sökün, çünkü, pili sökerken ekrana zarar verebilir ve geri dönüşü olmayan hasarlar verebiliriz, bu yüzden ekranı sökmeniz sizin için daha iyi olur.

6- Bataryanın kablosunu koruyan koruyucu ve vidalarını sökün daha sonra, bataryanın kablosunu ana karttan sökün. Daha sonra, bataryayı çıkarmanız için ince bir çubukla kenarlardan çıkartmaya çalışın, burada dikkatli olmanız gerekiyor sert ve dikkatsiz bir haraketiniz ana karta ve cihaza zarar verebilir.

7- Bataryayı söktüğünüz kısımdaki beyaz yapışkanları sökmeyiniz ki yeni aldığınız bataryayı takabilesiniz. Bataryaya çok baskı uygulamadan hafifçe yer kısmına elinizi gezdirerek baskı yapınız ve beyaz yapışkan olan yere yuvaya otursun.

8- her işlem bittikten sonra ekranı ve bataryanın vidalarını ve bu kablolarını koruyan malzemeleri yuvasına oturtun daha sonra, cihazın ekranını kasaya oturtun ve vidalarını takın.

İşlem Bu kadar basit ve kolay sizlere değişim yaptığımız cihazdan bir kaç fotoğraf koyacağız, yazımızı okuduğunuz için teşekkür ederiz.

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

17 − 1 =