iPhone SE, 249 Dolar’dan Tekrar Satışa Sunuldu

Apple’ın, satışını bir süre önce durdurduğu iPhone’u, SE tekrardan satışa çıktı!

Apple’da yaşanan ekonomik krizden dolayı Apple, elindeki artıklardan kurtulmak istemiş gibi görünüyor. Apple geçtiğimiz hafta iPhone SE ailesini “UNLOCKED”  etiketi ile tekrardan satışa sundu.

 

Apple iPhone’ları Factory Unlocked ve Simlock olmak üzere iki farklı şekilde piyasaya sürmektedir. Factory Unlocked iPhone’lar bütün ülkelerde ve bütün operatörlerde çalışabilmektedirler. Simlock iPhone’lar ise sadece satın alındıkları ülkede ve operatörde çalışmak üzere kısıtlanmış olan cihazlardır. Simlock iPhone’lar için Turkcell’den alınmış bir iPhone’un Vodafone sim kartıyla veya Türk Telekom sim kartıyla çalışmaması gibi bir örnek vermek oldukça yerinde olacaktır.

 

Satışa çıkan iPhone SE ise Factory Unlocked olarak geliyor. Yani her türlü operatör ve bütün ülkelerde kullanılabilir. Fakat iPhone SE (UNLOCKED) sadece Amerika’da satışa çıktı. iPhone SE ilk olarak 399 Dolar’dan satışa sunuldu. Unlocked olan iPhone SE’ler ise 249 Dolar’dan satışa sunuldu.

iPhone SE

32 GB’lık modeli satın almak isteyenlerin 249 dolar, 128 GB’lık modeli almak isteyenlerin ise 299 dolar ödemesi gerekiyor. Bu en düşük modelde 100 dolar, en yüksek modelde ise 150 dolar indirim anlamına geliyor.  Apple, bu hamle ile müşterilerin gözüne girmeye çalışıyor gibi fakat maalesef böyle müşterilerin gözüne girilmez!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

one × three =