iOS 12.1.2 İndirilmeli Mi?

Apple’ın bu gece yayınladığı iOS 12.1.2 (ACİL) güncellemesi yüklenmeli mi?

Apple’ın bu gece alel acele çıkarttığı iOS 12.1.2 yüklenmeli mi? Sorusuna bu yazımızda cevap arıyoruz. iOS 12.1.2 bizce iPhone X ve altı modeller için yüklenmemeli. Çünkü bu güncellemenin sürüm notlarında;

  • iPhone XR, iPhone XS ve iPhone XS Max için eSIM etkinleştirme ile ilgili sorunları giderir.
  • Türkiye’de iPhone XR, iPhone XS ve iPhone XS Max için hücresel bağlantıyı etkileyebilen bir sorunu ele alır.

ifadeleri yer alıyor ve hiçbir şekilde güvenlik güncellemesi içermiyor.

Apple’ın https://support.apple.com/en-us/HT201222  sitesinden aldığımız bilgiye görede iOS 12.1.2 güvenlik açısından hiçbir açığı kapatmıyor. İşte burada kendimize soruyoruz “Neden iPhone’umu iOS 12.1.2’ye güncellemeliyim?”. Eğer iPhone X ve iPhone X’dan daha düşük bir model iPhone’a sahipseniz bu güncellemeyi yapsanızda yapmasanızda hiçbir şey değişmeyecek. Apple’ın, bu güncellemeyi neden sadece iPhone XR, XS ve XS Max için yayınlamadığını anlayamadık. Bizden öneri eğer iPhone XR, XS ve XS Max kullanmıyorsanız bu güncellemeyi yüklemeyin boşu boşuna hafızanızı doldurmayın!

 

iOS 12.1.2 güncellemesinin  saçma olmasını konuştuk fakat bu sadece iPhone X ve daha düşük iPhone modeline sahip olan kişiler için geçerli. iPhone XR, XS ve XS Max kullananlar için çok önemli bir güncelleme. Çünkü ülkemizde yeni iPhone modellerini satın alan birçok kullanıcı, hücresel bağlantının oldukça zayıf olduğunu ve Wi-Fi bağlantısında sorun yaşadığını söylüyordu. Böylece iOS 12.1.2 ile bu sorun ortadan kalkmış oldu.

Türkiye’yi ilgilendiren sürüm notu;

  • Türkiye’de iPhone XR, iPhone XS ve iPhone XS Max için hücresel bağlantıyı etkileyebilen bir sorunu ele alır.

Bu yüzden eğer iPhone XR, XS ve XS Max kullanıyorsanız bu güncellemeyi yapmanızı şiddetle tavsiye ediyoruz!

1 thought on “iOS 12.1.2 İndirilmeli Mi?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

7 + 2 =