Google Asistan, Türkçe Olarak iOS’te Yayınlandı!

Geçtiğimiz aylarda Google’ın, Google Asistan’a Türkçe dil desteği getirmesiyle beraber Türkiye App Store’unda yayınlandı!

Piyasadaki akıllı asistanlar arasındaki rekabet her geçen gün daha da artıyor. Daha fazla kişiye hitap edebilmek için dil destekleri üzerinde duran asistanların arasında hepimizin en azından birkaç defa duyduğu Google Asistan, Siri, Bixby gibi isimler yer alıyor.

Daha önceden sadece ingilizce olarak sunulan Google Asistan, 2018 yılında bir çok dil desteğine kavuştu. Google Asistan, ilk çıktığında hem Android hem de iOS kullanıcıları için yayınlandı. Fakat her ülkede kullanılamıyordu. Bunun nedeni dil desteğinin az olmasıydı.

2018 Yılında Google, bir çok ülke için dil desteği getirdi ve bu ülkeler arasında Türkiye’de yer alıyordu. Bununla beraber artık Türkiye’de ki iOS kullanıcılarıda, Google  Asistan’ı kullanabilecekler. Google Asistan şu an iOS’te oldukça iyi çalışmakta. Tek eksiği “Ok Google” diye seslenince asistan açılmıyor.

Google Asistan, iOS’te Siri’nin yaptığı her şeyi yapıyor diyebiliriz. “Takvimleri aç” deyince iOS’teki takvim uygulmasını açıyor.  Artık karar sizin Siri mi Google Asistan mı? (Yorumlarda belirtmeyi unutmayın)

Google Asistan Uygulamasını İndirmek İçin Tıklayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

eleven + three =