Eski iPhone’lara Kablosuz Şarj Özelliğini Getirin!

Bu yazımızda sizlere eski iPhone 6-6s ve iPhone 7’iniz için kablsuz şarj özelliğini getirebilmeniz için bu makaleyi ele aldık.

Youtube’da EverythingApplePro Adlı kanal yayımladığı video ile eski iPhone’lar için kablosuz şarj’ı yapabileceğimiz bir video hazırladı.

kendisi iPhone 6S modelinde denediği yöntem ile başarılı oldu ve kablosuz şarj standı ile şarj etmeyi başardı.

Peki bu işlem nasıl oluyor da işe yarıyor? diyebilirsiniz, kendisi 30$ ila 40$’lık iPhone 6S modeline uygun iPhone 8’lerde olduğu gibi uygun bir cam kasa ve içinde kablosuz şarj standını paket halinde satın aldı ve iPhone 6S modelini tamamen içindeki Ana kart, hoparlör, şarj etme kısmı, mikrofon, kulaklık ve kamerayı söktü daha sonra, yeni camlı kasaya hepsini yeniden taktı ve test etti işlem sonrası kablosuz şarj olna iPhone 6S modeli başarılı oldu.

Kutu içeriği şöyle, iPhone 6S kasasına uygun camlı bir kasa ve bu kasaya ve iPhone 6S modelinin ana kart ve Bataryasına uygun bir kablosuz şarj standı ile karşılıyor bizleri.

Peki bunu yapmak bizler ne kadar doğru?

öncelikle bunu yapmak tehlikelidir. Çünkü, cihazın için sökmek bütün materyallerini ayrıştırmak, cihaza kalıcı zararlar verebilir. Eğer önceden bu tarz şeyleri kendi cihazınızda yaptıysanız ve bu işi biliyorsanız denemekten zarar gelmez ama kendinize güvenmiyorsanız bu iş çok sakıncalıdır!

Bu işlem için iPhone 6 – iPhone 6S ve iPhone 7 için uygundur, iPhone 5S ve alt modeller için bu mümkün değildir.

iPhone 7 ve iPhone 8’de gördüğünüz görselde görüyorsunuz ki birebir aynı ve gerçekçi görünüyor.

Almak için: https://store.strangeparts.com/products/iphone-7-wireless-charging-kit

Bu sitedeki kablosuz şarj standı 70:00$’a denk gelmektedir şu anki dolar kuru ile (446,70) Türk Lirasına denk gelmektedir.

Eski bir iPhone kablosuz şarj eklemek mümkün mü? sorusuna yanıt olarak evet diyoruz!

bu paketin üretimi Çin’de olup, Çin’den gelmesi biraz masraflı ve uzun bir süreç tabii ki garantisi mevcuttur!

Eğer, iPhone 7 için aldıysanız onlara uygun bir vida ve parçalar gelir, cihaza her hangi bir hasar gelirse siz sorumlu olursunuz ve o parçayı satın almanız yada tamir ettirmeniz gerek!

NOT: Bu kit maceracı insanlar için uygundur! telefonu yeniden tasarlamak ve kırmak için bolca fırsatınızda var hem de 😉

bu yazımızda bunu sizlere tanıtırken yaptığınız her işlem için hasar, kırılma ve benzeri şeyler Themachub.net Sorumlu değildir!

Parçalar şu an sınırlı sayıda üretilmektedir yapılan açıklamalarda belki üretimi devam edebiliriz ya da sonlandıra biliriz açıklaması yapılmıştır. Eğer alacaksanız elini çabuk tutmanızda fayda var!

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

one × 2 =