Eski iPhone Cihazlarınızın Oyunlarda Performansını Arttırma

Bugün sizlere eski iPhone’larımızın Oyunlarda daha iyi performans vermesi için bir kaç ayar ve tavsiyeler vereceğiz.

Dilersiniz başlayalım artık, Öncelikle sizlere verdiğimiz bu tavsiyeler iPhone 5S modelinde ve Mobil Oyun sektörünün en ağır oyunu olan Battle Royal oyunu olan PUBG MOBILE’de denendi ve gerçekten çok iyi bir performans artışı yaşandığını belirtelim, en azından eskiye nazaran daha iyi bir sonuç aldık ve kasma, donma, takılma gibi sinir bozan şeyler yaşamadık!

UÇAK MODU

1- iPhone’unuzu Uçak Moduna almanız sizlere FPS artışı, daha hızlı işlem yapmasına ve doğal olarak Performans artışına neden olur.

Belki sizlere tuhaf gelebilir ama Hattınızdan veri alınmadığı için cihazdan performansında etki edecektir.

HANDOFF

2- Eğer, iPhone kullanırken bir takım işlerinizi Mac’iniz de devam ediyorsanız kapatmanızı önermiyoruz ama bunu uygulamıyorsanız tamamen kapatabilirsiniz.

Çünkü, Handoff  performansı etkileyen en ön önemli özelliklerin başında gelir kapatmanızı öneririz.

KONUM SERVİSLERİ

3- Konum servisleri arka planda çalışan uygulamaların yer belirleme gibi işlemler yaptığı için cihazı kimi zaman ısındırır ve yorar bu da performansı oldukça etkiler, oyun oynarken kapatmanızı öneririz, sonra açabilir istediğiniz gibi kullanabilirsiniz.

ARKA PLAN YENİLEME

4- Arka planda çalışan uygulamalar cihazlarımızı en çok yoran ve boşuna enerji tüketimi yapan özelliktir, hepimiz ne olduğunu biliyoruz, gereksiz enerji kaybına, performans düşüşüne ve hızlı şekilde pilin bitmesine neden olur.

Bu yüzden, kapatmanızı öneririz bu da performansı en çok etkileyen özelliklerden biridir.

AIRDROP

4- AirDrop, iPhone’dan başka iPhone’a örnek olarak hızlı şekilde Fotoğraf göndermenin yoludur bu yüzden Bluetooth’u kullan bir özellik olduğundan kullanmıyorsak kapatmak gereksiz güç kaybının önüne geçmek demektir.

DÜŞÜK GÜÇ MODU

5- Oyun oynarken, Düşük Güç Modunu açmanız işlemci performansını düşürür ve daha az bir güç ile çalıştığı için ani FPS düşüşü ve Performans kaybını neden olur, bu yüzden kapatmanız en iyisi olur hem cihazı dar boğaz etmez hem daha iyi performans elde etmiş olursunuz.

iPhone’da RAM Temizleme

6- Belki de en çok eski iPhone’ların yetersiz gelen RAM dolumu ve dar boğazıdır, bu işlemi her zaman yapmak en iyisidir.

Çünkü, RAM temizliği demek cihazın rahatlaması ve hızlanması demek bu işlem en çok eski iPhone modellerinde etkili olacaktır eski iPhone’larda RAM artık yetersiz olduğu için en büyük etki iPhone 5S ve iPhone 6 modellerinde olacaktır. Peki bu RAM temizliği nasıl yapılır?

Cihazı açın daha sonra, ana müneye yani uygulamaları açtığımız ekrana gelelim, daha sonra, Güç Tuşuna basalım Kapat ekranı geldikten sonra Ana Ekran Tuşuna 5 saniye boyunca basılı tutalım daha sonra, sizi cihaz tekrar Ana Menüye atacaktır bu RAM‘in temizlendiğini işarettir.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

3 × one =