‘Düşük Bütçeli’ iPad Mini 5, 2019’da Gelebilir!

2019 iPad’leri hakkında China Times’tan haber geldi! iPad Mini 5, 2019’da tanıtılabilir!

Bir çok iPad sever tarafından yoğun ilgi gören iPad mini serisi bir kaç yıldır yenilenmiyordu. China Times’tan gelen bilgiye göre Apple 2019 yılında yeni bir iPad mini tanıtmaya hazırlanıyor. En son çıkan iPad mini 2015 yılında “Hey Siri” Apple Özel Etkinliği’nde tanıtılmıştı. O zamandan bu yana iPad Mini’ler hiç güncellenmedi. (donanımsal ve fiziksel olarak)

Yeni iPad Mini 5’in Aralık ayının sonundan önce seri üretime gireceği ve 2019’un ilk çeyreğinde piyasaya sürüleceği ön görülüyor. iPad mini 5’in henüz özellikleri bilinmiyor. Fakat ünlü analistikçi Ming-Chi Kuo’nun raporuna göre yeni iPad Mini’de Liquid Retina ekran ve düşük bir işlemci ile geleceğini belirtti.  Kuo’nun raporuna göre günümüzde 399 Dolar’dan satılan iPad Mini 4’ün 128 Gb’lık modelinden çok daha ucuza satılacağı belirtiliyor.

Yeni iPad Mini’nin çerçevesiz ekran standartlarına uygun olarak gelip gelmeyeceği bilinmiyor. Fakat Benjamin Geskin’den alınan bilgiye göre yatay kamera şekline sahip, FaceID’li bir iPad olacağı belirtiliyor.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

17 − 7 =