Apple Pay, Belçika’da Kullanıma Sunuldu!

Apple’ın ödeme sistemi Belçika’da kullanıma açıldı! Darısı başımıza!

Apple, dün resmi olarak Belçika’da, Apple Pay sisteminin kullanıma sunulduğunu açıkladı. Apple Pay’in kullanılabildiği bankalar; BNP Paribas Fortis, Fintro veya Hello bank. Şu anlık 2 banka desteklesede bir kaç hafta sonra bankalar sistemlerini güncelleyip Apple Pay alt yapısını kullanmaya başlayacak. Böylece Belçika’da bir çok insan Apple Pay’i kullanabilecek. Apple Pay henüz bir çok ülkede yok. Bu ülkeler arasında Türkiye’de bulunmakta. Türkiye’de, Apple Pay çıkmasını dört gözle bekliyoruz.  Sürekli bahsedilen bu Apple Pay nedir?

Apple Pay Nedir?

Bankaların vermiş oldukları kredi kartlarının temassız ödeme yöntemleri biçiminde kullanılabilen Appley Pay hizmeti NFC ortaklığı ile POS cihazı sayesinde akıllı telefonlarınız arasında yer alan kablo bağlantısı ile kuruluyor. Bunun için öncelikle bir internet bağlantınız olması ve Apple Pay için de ödemiş olacağınız fiyat sonrasında kartınızdan parmak izi veya FaceID doğrulaması da alınmaktadır.

Apple Pay’a kartınızı eklemek için gereken en önemli şartlardan biri ise bankanız ile Apple arasındaki anlaşma. Mesela ABD’de de bulunmakta olan Bank of America ile Apple arasında anlaşma sağlandığından dolayı Bank of America müşterileri her daim Apple Pay’a kart tanımlama hizmetinden yaralanarak ödeme işlemlerini temassız olarak gerçekleştirme imkanına sahip bulunuyorlar.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

eleven − four =