Apple Graykey Güvenlik Sorununu Düzeltti

Merhaba değerli okuyucularımız bugün sizlerle birçok iPhone kullanıcılarını tedirgin eden bir konu üzerinde duracağız

Graykey!

Apple, dünyadaki en yeni iPhone hack şirketini kendi işini yapmasını engellemeyi başardı.

Mart ayında ifşa edilen Atlanta merkezli Grayshift, hükümetlere GrayKey teknolojisinin en son iOS modellerinin şifrelerini iPhone X’e kadar kırmalarına söz verdi. Bundan sonra Apple, güvenlik konusunda sürekli yatırım yapmaya devam etti. Grayshift atlamak için. Ancak Grayshift, Göç ve Gümrük Muhafaza ve Gizli Servis ile sözleşmeleri güvence altına almaya devam etti.

Yine de, Apple, aşılmaz bir duvarın ne olabileceğini ortaya koydu. GrayKey teknolojisine aşina olan birden fazla kaynak, , cihazın iOS 12 veya daha yeni sürümleri çalıştıran herhangi bir iPhone’un şifrelerini artık kırmayacağını söylüyor. Bu cihazlarda GrayKey adli topluluğun kaynaklarının yalnızca “kısmi çıkarım” denilenleri yapabileceğini söyledi. Bu, aracı kullanan polisin yalnızca şifrelenmemiş dosyaları ve dosya boyutları ve klasör yapıları gibi bazı meta verileri oluşturabileceği anlamına gelirDaha önce, GrayKey, şifreleri tahmin etmek için “kaba zorlama” tekniklerini kullanmış ve Apple’ın bu tür tekrar tahminlerini engelleyen korumalarını ele geçirmenin bir yolunu bulmuştu. Ama artık yok. Ve Apple’ın eski bir güvenlik mühendisi olan GrayKey’in kurucuları arasında sayılması imkansızsa, birkaçının iPhone şifrelerini kırması güvenli bir varsayımdır.

Minnesota’daki Rochester Polis Departmanından polis memuru Kaptan John Sherwin, iOS 12’nin GrayKey’in iPhone’ların kilidini açmasını engellediğini söyledi

Apple’ın GrayShift’i kilitlediği açık olsa da, hiç kimse iPhone yapımcısının bunu nasıl yaptığını bilmiyor. Adli tıp uzmanı Elcomsoft’un şefi Vladimir Katalov, Apple teknolojisindeki zayıflıkları defalarca ortaya çıkardı. Ama o da güldü.

“Fikrim yok. Daha iyi  çekirdek korumasından daha güçlü yapılandırma profili kurulum kısıtlamalarına kadar her şey olabilir ”dedi. Çekirdek, iOS’un geri kalanının başlatıldığı işletim sisteminin temel parçasıdır. Yapılandırma profilleri genellikle bireylerin ve şirketlerin iOS uygulamalarının çalışma biçimlerini özelleştirmesine izin verir.

Grayshift  bir dizi Amerikan Polis Teşkilatının artık GrayKeys kullandığını açıkladı.

Bu arada, Apple şefi Tim  şirketlerinin kullanıcılara mahremiyeti artırma ihtiyacını dile getirildi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

19 + three =